Монтаж Вікон

Монтаж вікон. Зробивши одного разу – зробимо назавжди.

Сучасні вікна, зроблені з металопластику, дерева або алюмінію та оснащені склопакетом – зручні, престижні, практично не вимагають догляду та довгі роки здатні захищати нас від холоду, шуму та пилу. Купуючи нові вікна, ми хочемо бути впевненими, що недаремно витратили гроші та час. На що слід звертати увагу при замовленні вікон? Як зробити, щоб не довелося надалі жалкувати про витрачені гроші та час?
Одним із найважливіших параметрів, що впливають на надійну роботу вікон, є якість монтажу. Монтажні роботи можна віднести до категорії «прихованих робіт», оскільки якість монтажу важко оцінити «на око». Дефекти, як правило, виявляються лише на 2-3 рік експлуатації. Руйнування монтажного стику (між віконною рамою та стіною) відбувається через його неправильне загортання та застосування ущільнювальних матеріалів низької якості. У результаті, замість гарантованих виготовлювачем 5-10 років надійної служби вікна, вже через 2-3 роки можна зіткнутися з численними проблемами: утворенням конденсату і тріщин на укосах віконного отвору, калюжок води на підвіконні, а потім появою протягів, плесі -ні та грибка на стику між рамою та стіною. Ці явища — ніщо інше, як результат неякісного монтажу, нехай навіть чудово зробленого вікна.

Чому руйнується монтажний стик?

Нерідко монтажний стик між віконною рамою та стіною  заповнюють піною і, у кращому випадку, наносять шар герметика. Світовий досвід експлуатації сучасних вікон показує, що встановлення вікон тільки на монтажну піну є в корені неправильним. Піна є прекрасним тепло- і звукоізолюючим матеріалом, але під ультра-фіолетовими променями сонця вона руйнується, поступово перетворюючись на пил. Піна також має властивість вбирати в себе вологу. А при насиченні вологою вона втрачає свої теплоізоляційні властивості, сприяючи промерзанню монтажного стику взимку та утворенню надалі цвілі та грибка на укосах.
Таким чином, хоча монтажна піна і є чудовим захистом від шуму, холоду та вітру, але вона сама вимагає захисту від сонця та вологи.
Прості дерев’яні вікна, добре знайомі нам з колишніх часів, забезпечували так звану природну вентиляцію приміщення (через численні щілини і нещільності). Сучасні вікна позбавляють нас від необхідності заклеювати їх на зиму, але їх висока герметичність сприяє різкому підвищенню вологості повітря в приміщенні в холодну пору року. Багатьом власникам сучасних вікон знайоме таке явище, як запотівання скла у зимовий час. Відбувається це з наступної причини: через різницю температур всередині і зовні приміщення, внутрішня поверхня вікна охолоджується до так званої «точки роси» — температури поверхні, при якій на ній конденсується водяна пара з повітря. Конденсат з’являється не тільки на шибках, а і всередині монтажного стику. Таким чином, монтажний стик руйнується не тільки від сонця та атмосферних опадів, а й від вологого повітря всередині приміщення.
Що означає добре встановити вікно? Яким способом можна захистити монтажний стик і забезпечити надійну роботу віконної конструкції на довгі роки?

Рішення проблеми

Для надійного захисту стику доцільно використовувати технологію ущільнення стиків illbruck (Ілбрук), що дає нові можливості експлуатації вікон — додатковий повітрообмін і вологонепроникність. Принцип ущільнення стику за системою
illbruck(Ілбрук) формулюється так: «всередині щільніше, ніж зовні». А докладніше: зсередини приміщення стик захищають щільними пароізоляційними матеріалами, всередині стик заповнюють пористим теплоізоляційним матеріалом, зовні — еластичний водонепроникний матеріал, що забезпечує вентиляцію стику («дихає»).
Використовуючи багаторічний європейський досвід роботи з віконними системами, німецька корпорація illbruck (Іллбрук) (фірма, відома у світі високою компетенцією в ізоляційній техніці), розробила технологію ущільнення віконних стиків. Високоякісні матеріали концерну illbruck успішно застосовуються у світовій практиці будівництва.

Технологія

Технологія illbruck пропонує використовувати комплекс матеріалів, що складається з ущільнювальних стрічок та якісного утеплювача — поліуретанової піни.
Зовні в стик встановлюють заздалегідь стислу стрічку, що саморозширюється, illmod 2D (ПСУЛ) з еластичного поліуретану зі спеціальним просоченням. Ця стрічка надійно захищає стик від зовнішніх кліматичних чинників. Усередині стик заповнюють поліуретановою піною, яка на сьогоднішній день є одним із найкращих утеплювачів. Зсередини стик необхідно захистити паро ізоляційною віконною стрічкою illbruck EW внутрішня — така стрічка не пропускає в стик надмірну вологу, яка міститься в повітрі приміщення. Зовні, під віконний відлив, необхідно встановити водозахисну дифузійну віконну стрічку illbruck EW зовнішню, матеріал, що міцно приклеюється до стіни та до коробки вікна.

Отже, гарне вікно – це не тільки добре зроблене, а й правильно встановлене вікно. Безумовно, якісний монтаж коштує дорожче. Як відомо, за якість слід платити. Адже вкладаючи гроші у власну нерухомість, Ви збільшуєте свій капітал, сподіваючись при цьому, що вікно буде служити не одне десятиліття. Застосування системи монтажу illbruck забезпечує якість, тривалий термін служби вікна та надійність в експлуатації. Вартість монтажу із застосуванням високоякісних матеріалів illbruck (Ілбрук) становить приблизно 10-15% від вартості вікна. А ось чи ці витрати з проблемами, які можна отримати в майбутньому при звичайному монтажі — вирішувати Вам.