Ізоляція швів у дерев’яному будівництві

Порушення технології будівництва дерев’яних будинків найчастіше призводять до небажаних результатів – вінці зрубу розходяться, у горизонтальних стиках між вінцями з’являються значні щілини і, як наслідок, у стінах з’являються протяги та вогкість. Таким чином, всі переваги дерев’яного будинку зводяться нанівець.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ, ЯКІ ПРИВОДЯТЬ ДО РОЗШИРЕННЯ МІЖВЕНЦОВИХ ШВІВ:

- порушується технологія транспортування та зберігання профільованого бруса та циліндрованих колод, в результаті підвищується вологість деревини, а особливо в перші роки експлуатації відбувається їх значна природна усушка, а також нерівномірне усадження стін, що і призводить до появи щілин;
- складання зрубу починають безпосередньо після заливання фундаменту, в результаті основа дає нерівномірне просідання, що також призводить до деформації стін та утворення щілин;
- матеріали, що використовуються для конопатки швів, не компенсують зазначені дефекти, через що неминучі додаткові витрати на закладення щілин.

Так традиційні клоччя і мох, і більш сучасні — прокладки зі спіненого поліетилену, монтажні піни, герметизуючі мастики, не забезпечують надійної ізоляції, що компенсує розширення щілин між вінцями стін від їх усадки і 2 4 роки експлуатації.

Tremco-illbruck ПРОПОНУЄ СУЧАСНУ ПРОФЕСІЙНУ МОНТАЖНУ СИСТЕМНУ ТЕХНОЛОГІЮ ВИКОНАННЯ ШВІВ У СТІНАХ З ДЕРЕВ’ЯНОГО БРУСУ, ТРАДІЦІЙНОГО ЦИЛІНДРОВАНОГО ДЕРЕВА.

Стрічки укладають по довжині вінця під час складання будівлі, в результаті вони щільно стискаються вагою вінців, а при розширенні стику (працюючи за принципом розпрямлення стиснутої пружини) заповнюють вільний простір. Таким чином, стик постійно закритий для доступу повітря та вологи. Процес збільшення і зменшення стику може повторюватися багаторазово і за стиком також багаторазово розширюється і стискається стрічка.
Для ізоляції міжвінцевих стиків використовують стрічки попередньо стислі паропроникні ущільнювальні, що саморозширюються. стрічки (ПСУС) illbruck, а само:

illmod 2D
illac
illac300

ПЕРЕВАГИ СИСТЕМЫ:

·

легкий монтаж ізоляції стіни від природних факторів
· Захист стиків від проливних дощів по всій стіні
· Стійкість швів до атмосферних впливів
· хороша звукоізоляція стіни
· паропроникність стиків у вологих приміщеннях
· надійна ізоляція проти протягів та втрат тепла
· щільне міцне з’єднання вінців між собою
· матеріали ПСУЛ не підтримують горіння, важко займисті
· матеріал має адаптацію до розширень та усадкових деформацій без втрати якості швів.

ПЕРЕВАГИ ТЕХНОЛОГІЇ ТА МАТЕРІАЛУ:

· безпечний, простий та швидкий монтаж швів виконується одночасно зі зведенням стін
· Стрічка, що саморозширюється, надійно ізолює розширення міжвінцевих зазорів до 20 мм при осадових і усадкових деформаціях стіни, при цьому утримує тепло всередині приміщення і не пропускає холод зовні
· Монтажний шов забезпечує природну вентиляцію стіни
· У період експлуатації не потрібне додаткове законопачування швів
· матеріал перевірений на довговічність 20 років експлуатації в умовах, які практично не впливають на нього: це дія сонячних променів, сольових, кислотних і лужних розчинів, температурного впливу від — 50° до + 70° С у вологому стані.
Не менш важливими у дерев’яній будівлі є вузли примикання рами віконного блоку
та зовнішніх дверей до стінового отвору.

ОСНОВНІ ВИМОГИ, ЩО ПРЕД’ЯВЛЯЮТЬСЯ ДО  МОНТАЖНИХ ВІКОННИХ (І ДВЕРНИХ) ВУЗЛОВ І ШОВ:

1. Віконні шви виконуються за системою 3-х шарової ізоляції.
2. Для зовнішнього шару в бічних та верхньому стиках застосовують
попередньо стислі паропроникні ущільнювальні стрічки, що саморозширюються (ПСУС) illmod 2D або illac.
Під відлив встановлюють гідроізоляційну паропроникну стрічку мембранного типу illbruck EW зовнішня або illbruck TwinAktiv.
3. Для тепло- звукоізоляційного середнього шару шва застосовують поліуретанову професійну монтажну піну illbruck MAXX або llbruck Elastic Foam
4. Внутрішній пароізоляційний шар повинен бути герметичним, ізоляцію шва виконують пароізоляційною стрічкою illbruck EW внутрішня або illbruck TwinAktiv
5. Для виконання 3-х шарової ізоляції стику можна використовувати стрічку illmod trio, яка виконує функцію вологозахисту, теплоізоляції та паробар’єру.