Ілбрук система. Ізоляція віконних стиків у зимових умовах.

При зимовому монтажі Іллбрук вікон визначаються два основних напрямки: монтаж в експлуатованих опалюваних приміщеннях з робочою температурою зовнішніх поверхонь -15 °С, внутрішніх — +10-+15 °С і на будівельних (не опалюваних, але забезпечені електроенергією), з робочою температурою навколишнього середовища середовища -20 °С.

Виходячи з властивостей матріалів Illbruck і спостережень, отриманих в результаті випробувань, сформувалися деякі висновки про можливості технології зимового монтажу з використанням матеріалів Іллбрук.

 ПСУС

Попередньо стиснена стрічка, що саморозширюється ІЛЛМОД 2Д, її робоча температура -20 ° С, що підтвердили випробування. Стрічка добре клеїться до поверхонь вікон з дерева та ПВХ, а також до цементних поверхонь та цегли;

Пароизоляційні (внутрішні) стрічки

Пароізоляційні (внутрішні) стрічки з бутилкаучуковою та акриловою клейовими монтажними смугами, мають нормальну адгезію при низкій температурі навколишнього середовища , при більш низьких температурах більш низьких (-10 °С) незначний прогрів феном бутилкаучукової смуги.

Наружная лента.

Зовнішня стрічка (яка встановлюється зовні під злив) має монтажні смужки з бутилкаучуку і, відповідно, при температурі нижче -10 ° С, потрібно прогрівання під час встановлення;

Піна

- Поліуретанова зимова монтажна піна Ілбрукмае ряд особливостей:

- добре виходить із балона при низкій температурі навколишнього середовища ;

- первинна полімеризація проходить швидше, ніж у аналогів, минаючи поріг крихкості при промерзанні шару;
- первинне розширення монтажної піни становить 75 – 80%, що особливо цінується монтажниками, т.к. значне вторинне розширення створює додатковий тиск на віконний блок, підвіконня та ін. монтажні елементи;
- монтажна піна має хорошу адгезію до холодних поверхонь, очищених від бруду, льоду та морозу, не стікає з вертикальних швів;
- при температурі балона +10°С матеріал на холоді добре спінюється, дає щільну структуру і трохи сідає з наступним підйомом шару;
- Порожнину стику слід заповнювати піною неповністю, залишати незаповненою на 15-20 мм, т.к. при зрізанні надлишків видаляється верхня щільна ізоляційна кірка, що значно підвищує водопоглинання шару та погіршує його теплоізоляційні характеристики;
- при роботі в опалювальному приміщенні порожнину монтажного зазору слід зволожувати, температуру балона забезпечити в межах +20 °С;

Для ефективної роботи в зимових умовах необхідно врахувати такі особливості:

адгезія свіжої піни знижується за температури вмісту балона +20 °С і більше градусів до холодної поверхні, а за низької температури вмісту балона – до теплої поверхні.
Щоб отримати більш високі стабільні результати, слід забезпечувати два основні моменти: не допускати зниження температури вмісту балона нижче +10 °С і при роботі балон періодично (після кожної зупинки) енергійно струшувати.

Висновки.

Загалом слідує висновок, що в зимовий період, при встановленні вікон  можливий монтаж швів з використанням системи ущільнювальних матеріалів корпорації «ІЛЛБРУК» за дотримання ряду умов.

1. До встановлення ущільнювальних матеріалів забезпечити їхню власну температуру не нижче плюс 10 °С, а для ПСУЛ – краще до 20 °С.
2. Поверхні стиків повинні бути чистими та сухими, очищеними від льоду та поморозі.
3. Якщо монтаж вікон буде в опалювальному приміщенні, краще самі вікна та матеріали доставити до місця монтажу вікон заздалегідь, щоб вони прогрілися до температури навколишнього середовища та віконні вироби відновились у лінійних розмірах.
4. У приміщеннях, що не опалюються, підтримувати робочу температуру матеріалів, кріплення їх до поверхонь проводити в струмені теплого повітря, з температурою не більше 100 °С, на відстані не ближче 15 см від поверхонь матеріалів.
5. Усі ущільнювальні стрічки кріпити на раму вікна до встановлення його в проріз, при цьому ретельно намітити розташування ПСУС, щоб стрічки не опинилися за чвертю. При монтажі вікна у відкритому отворі ПСУЛ кріпити до нащільника заздалегідь.
Дуже важливим є продовження будівельних робіт у приміщеннях після встановлення вікон, т.к. підвищена вологість та відсутність регулярного провітрювання при «мокрих» способах обробки може дискредитувати не тільки монтаж, а й самі вікна.